WEJDŹ NA BLOG!

Wartościowa wiedza dla Ciebie
Zajrzyj na:

Znany Lekarz...

Byłeś bądź jesteś moim Klientem?
Dodaj swoją opinię o efektach naszej współpracy:

Ewelina Wieczorek - ZnanyLekarz.pl

Obiady w Szczecinku

Domowe obiady:
http://obiadyszczecinek.pl/

 

Test na nietolerancję pokarmową

Poradnia EpiCentrum Zdrowia
wykonuje testy
na nietolerancję pokarmową -

- FOOD DETECTIVE
i
posiada Certyfikat
potwierdzający wiedzę i umiejętności
w przeprowadzaniu testu.


FACEBOOK

Zerknij na profil

 


Najczęściej zadawane pytania od osób zainteresowanych współpracą
ze mną:

 
 

1. Dlaczego mam udać się po pomoc akurat do Ciebie? Dlaczego EpiCentrum Zdrowia?

 

Nie jestem jedyną osobą w Polsce, która pomaga ludziom w osiągnięciu pełni zdrowia i szczupłego ciała. Nie mówię nikomu, że jestem jedyna, najlepsza, najskuteczniejsza. Wiem jednak, że to, czym się zajmuję, jest traktowane przeze mnie bardzo poważnie, lubię to robić i staram się rozwijać w tym kierunku nieustannie. Każdy klient jest dla mnie ważny i każdy traktowany jest  indywidualnie.
W 2017 roku odbyłam kurs psychodietetyki, aby jeszcze lepiej pomagać.

2. Czego mam się spodziewać na pierwszej wizycie w Poradni Żywieniowej?

 

Na pierwszej wizycie przeprowadzę z Tobą wywiad, który jest niezbędny przy opracowaniu najlepszego dla Ciebie modelu odżywiania. Pytania będą dotyczyły m.in. Twojego stylu życia, rodzaju wykonywanej pracy, przyjmowanych leków, preferencji kulinarnych. Podczas tej wizyty (i na każdej kolejnej) będziesz miał możliwość skontrolować swoją masę ciała.

W czasie każdego spotkania staram się motywować swoich klientów do działania. Każda wizyta mimo jej stałych punktów przebiega indywidualnie i zależy od problemu.

 

3. Czy trzeba jakoś szczególnie przygotować się do wizyty?

 

Jeśli w ciągu ostatnich 3 miesięcy robiłeś sobie jakiekolwiek badania, możesz przynieść ze sobą wyniki. Jeśli przyjmujesz leki, zabierz ze sobą opakowania po nich wraz z ulotkami. Poza tym nie musisz się szczególnie przygotowywać. Wystarczy pozytywne nastawienie :)

 

4. W jakich odstępach czasowych odbywają się wizyty kontrolne?

 

Na ogół wizyty odbywają się raz/ dwa razy w miesiącu. Aczkolwiek jest to uzależnione od problemu. Niektóre osoby potrzebują częstszych spotkań, gdyż bardziej ich to motywuje w trzymaniu się ustalonych wcześniej założeń.

 

5. Jakie efekty mogę osiągnąć?

 

Jest to sprawa niezwykle indywidualna. Moim zadaniem jest nie tylko to, byś zmniejszył swoją masę ciała, ale również to, byś był zdrowym człowiekiem. Jeśli miałbyś chudnąć, a jednocześnie tracić choć 1% swojego zdrowia - nie wchodzę w to. Brak tego jednego procenta mógłby bowiem w przyszłości przyczynić się do wystąpienia jakiejś choroby. Dlatego tak ważne jest dla mnie niesienie pomocy wszechstronnej - bezpiecznego chudnięcia z osiągnięciem pełni zdrowia i dobrego samopoczucia.

Najzdrowiej jest chudnąć 2-3 kg miesięcznie. Wówczas nie grozi Ci raczej efekt jo-jo. Poza tym, warto pamiętać, że niektóre osoby chudną z początku dość szybko, później nieco wolniej. Bywa, że jest na odwrót. Dlatego trzeba dać organizmowi czas na dostosowanie się do zmian w jego własnym tempie.

 

6. Czy jadłospisy, które układasz są restrykcyjne?

 

Zawsze byłam i będę temu przeciwna. Stosując dietę mało urozmaiconą, jednoskładnikową, o mocno okrojonej wartości energetycznej z góry skazujesz się na porażkę. Nie warto nawet zaczynać, bo szkoda czasu i nerwów. Już dawno udowodniono, że mocne cięcie kalorii w pożywieniu nie daje dobrych efektów, gdyż spada przemiana materii i po zakończeniu takiej diety kilogramy szybko przybywają (często z nawiązką).

Jadłospisy, które układam są przyjemne w stosowaniu, potrawy nie są czasochłonne ani trudne w przygotowaniu, nie zawierają produktów wyszukanych i trudnodostępnych. Staram się również tak je układać, by cała rodzina mogła zjeść ten sam obiad, co bardzo ułatwia sprawę.

 

7. Jeśli nie lubię jeść jakiejś potrawy, to czy będę musiał ją jeść, bo jest zdrowe?

 

Nie mam prawa nikogo do niczego zmusić. Każdy z nas ma inne preferencje kulinarne i inaczej reaguje na pewne smaki. Mało tego, niektóre organizmy wręcz odrzucają pewne rodzaje pożywienia (np. mleko, ryby, orzechy, cytrusy) i trzeba to uwzględnić. Oczywiście może być tak, że czegoś nie lubisz, ponieważ nigdy się w Twoim domu tego nie jadało. Dlatego warto spróbować nauczyć się jeść pewne potrawy czy produkty, tym bardziej, jeśli są ewidentnie potrzebne dla organizmu. Nie mniej jednak to musi być tylko i wyłącznie Twoja decyzja.

 

8. Czy otrzymam jadłospis już na pierwszej wizycie?

 

W mojej poradni wszystkie usługi świadczone są profesjonalnie. Jeśli jadłospis ma być indywidualnie dobrany, doradca żywieniowy musi mieć odpowiednią ilość czasu na jego opracowanie. Owszem, są poradnie dietetyczne w Polsce, w których otrzymuje się jadłospis od ręki (wiem to od moich obecnych i byłych klientów), lecz tego typu praktyki są według mnie niedopuszczalne i ja osobiście nie skorzystałabym z usług takiej firmy, bo byłaby dla mnie zwyczajnie niewiarygodna.

 

9. Czy osoby, które dużo pracują lub są ciągle w trasie, będą w stanie stosować opracowaną przez Ciebie dietę?

 

Owszem. Jestem przekonana, że KAŻDY człowiek może osiągnąć założone cele, jeśli ma silną motywację i zwykłą potrzebę osiągnięcia tych celów. Wyjątkiem są osoby chore, których choroba lub przyjmowane leki mocno utrudniają pozbywanie się tkanki tłuszczowej z organizmu (są to jednak rzadsze przypadki). Każdej osobie opracowuję taki jadłospis, który będzie uwzględniał jego styl życia. Dlatego jeśli człowiek dużo podróżuje służbowo, będzie miał dostosowany jadłospis do takiego właśnie trybu życia (posiłki są skomponowane nieco inaczej niż dla osoby, która spędza dużo czasu w domu).

 

10. Czy Twoja firma może pochwalić się większymi osiągnięciami?

 

Oczywiście. Jest ich wiele i długo by pisać, ale dla wzmocnienia Twojej motywacji podam kilka przykładów:

 

- kobieta 32 lata, ważąca 123kg, efekt: 27kg mniej w ciągu 11 miesięcy bez efektu jo-jo i co najważniejsze - nadal chudnie będąc jednocześnie zdrowa jak ryba!

- kobieta, 45 lat, ważąca 94kg, efekt: 18kg mniej w ciągu 6 miesięcy bez jo-jo, chudnie nadal, choć już oczywiście wolniej

- chłopiec, 8 lat, ważący 58kg, rezultat: 9kg mniej w ciągu 3 miesięcy, bez jo-jo (nie chudnie ani nie tyje. Teraz rośnie w górę :))

- mężczyzna, lat 35, dobrze opracowany i dopasowany dla niego trening spowodował znaczną poprawę kondycji, spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz uwidocznienie i wzmocnienie mięśni

 

Warto wspomnieć jednak, że tak jak każdemu doradcy żywieniowemu, tak i mnie zdarzają się klienci, którzy nie osiągają żadnych efektów, ponieważ oczekują ode mnie rzeczy niemożliwych lub diet-cud. Inaczej wyobrażają sobie tempo chudnięcia (najlepiej, by było to 10kg w dwa tygodnie...), brakuje im cierpliwości i chcą wszystko mieć na teraz. Jeśli gromadziło się tkankę tłuszczową przez całe lata, to nie spali się jej w miesiąc. Trzeba mieć tego świadomość.

 

11. Czy do EPICENTRUM ZDROWIA mogą przyjść również osoby chcące przybrać na wadze?

 

Oczywiście. Czasami zdarzają się klienci, którzy chcą nabrać trochę masy ciała (można by rzec: szczęściarze!) i wtedy odwiedzają mój gabinet prosząc o odpowiednią do ich potrzeb dietę. Mimo wszystko nie jestem zwolenniczką "tycia na siłę".

Rozszerzenie tego tematu możesz przeczytać w jednym z artykułów na moich stronach merytorycznych:
http://dietacwiczeniaodchudzanie.epicentrumzdrowia.pl oraz http://dieta-trening.eu

 

12. Jak długo będę na opracowanej przez Ciebie diecie?

 

Zawsze powtarzam swoim klientom, że jeśli chcą schudnąć i utrzymać szczupłą sylwetkę, prawidłowe odżywianie nie może mieć końca. Nie używajmy słów: „od dziś jestem na diecie i będę na niej przez 2 miesiące”. Jeśli tak zakładasz, przygotuj się na to, że po tych 2 miesiącach zaczniesz odzyskiwać utracone kilogramy. Nie tędy droga!

Jadłospisy, jakie otrzymują ode mnie klienci niosą przede wszystkim walor edukacyjny. Zdrowego stylu życia trzeba się NAUCZYĆ, by stał się nim na zawsze. Oczywiście są takie sytuacje, kiedy nasze odżywianie się trochę zmienia (urlopy, wyjazdy, święta), ale jest to tylko pewna modyfikacja planu żywieniowego, a nie całkowita jego zmiana.

 

13. Czy jadłospis wymagał będzie stosowania dodatkowych suplementów?

 

Nie. Należy pamiętać, że to nie suplementy są podstawą w utracie masy ciała. Mogą jedynie troszeczkę wzmocnić bądź podtrzymać uzyskany efekt (zależnie od rodzaju suplementu), aczkolwiek obietnice producentów tego typu preparatów bywają na ogół wysoce wątpliwe i przesadzone. Nie istnieją suplementy odchudzające. Spalenie zbędnych kilogramów nastepuje tylko i wyłącznie dzięki prawidłowemu odżywianiu się i spalaniu kalorii poprzez ruch. Innej drogi nie ma, a jeśli nawet kiedyś taka się pojawi, to z pewnością będzie generowała liczne skutki uboczne - co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości.

 

14. Czy jest coś, w czym specjalizujesz się najbardziej, coś szczególnie polecasz bądź czegoś zdecydowanie nie zalecasz?

 

W mojej pracy skupiam się nie tylko na samym jadłospisie, ale staram się zmienić również podejście klienta do swojego stylu życia. Stąd konieczność ukończenia kursu psychodietetyki, aby jeszcze lepiej zrozumieć jego problemy. na wizytach próbuję motywować moich klientów, zwracać ich uwagę na problemy, jakie moą  się pojawić na drodze do efektów i wskazywać im skuteczne rozwiązania i rady.

Jeśli mowa zaś o zdrowiu, jestem zdecydowaną zwolenniczką alternatywnej (naturalnej) medycyny, dzięki której mozliwe jest wyleczenie się np. z choroby czy usunięcie dolegliwości. Nie zalecam nigdy chemicznych leków w chorobach cywilizacyjnych, gdyż one jedynie maskują objawy, a nie leczą. Poruszałam ten temat w serii moich artykułów na blogu Zadziałaj dla siebie.

 
Prywatnie jestem wegetarianką i ten styl żywienia polecam najbardziej, aczkolwiek jest to temat niezmiernie złożony i wymaga szerszego omówienia. Do tego stylu odżywiania się potrzebne są bowiem pewne "dodatkowe" cechy osobnicze. Nie każdy je ma, a zatem nie każdy jest gotowy już teraz na to, aby na stałe zrezygnować z jedzenia mięsa. Taka gotowość przychodzi z czasem, niekiedy nagle, a nieraz wcale. I mimo, że zachęcam moich klientów do wypróbownia diety wegetariańskiej, to mam świadomośc tego, że dopóki nie zmieni się całkowicie ich postrzeganie całej kwestii jedzenia zwierząt, dopóty nie będą na diecie wegetariańskiej całe życie (zaczną jeść mięso na nowo). Wegetarianizm bowiem to nie tylko samo niejedzenie mięsa, ale jest to pewien całokształt myślowy oraz ten związany z postrzeganiem świata i życia.

 

 

 

 

© Prawo autorskie do strony posiada dieta-trening.eu
Wszelkie prawa zastrzeżone.