WEJDŹ NA BLOG!

Wartościowa wiedza dla Ciebie
Zajrzyj na mój blog

Znany Lekarz...

Byłeś bądź jesteś moim Klientem?
Dodaj swoją opinię o efektach naszej współpracy:

Ewelina Wieczorek - ZnanyLekarz.pl

FESTIWAL ZDROWIA

INFORMACJA

 

Nie jestem z zawodu lekarzem,
zgodnie więc z polskim prawem,
wszelkie informacje tu zawarte należy skonsultować z
lekarzem prowadzącym, który preferuje holistyczny sposób pomocy pacjentowi, zaś jego celem nadrzędnym jest wyleczenie pacjenta z choroby bądź trwałe usunięcie dolegliwości.
Chodzi przede wszystkim o wspieranie procesu zdrowienia człowieka poprzez naturę wraz z jej dobrodziejstwami :)


FACEBOOK

Zerknij na profil

 


Najczęściej zadawane pytania przez osoby chcące rozpocząć ze mną współpracę bądź pojawiające się w trakcie:

 
 

1. Dlaczego mam udać się po pomoc akurat do Ciebie?


Nie jestem jedyną osobą w Polsce, która pomaga ludziom w osiągnięciu pełni zdrowia i szczupłego ciała. Nie mówię nikomu, że jestem jedyna, najlepsza, najskuteczniejsza. Wiem jednak, że to, czym się zajmuję, jest traktowane przeze mnie bardzo poważnie, lubię to robić i staram się rozwijać w tym kierunku nieustannie. Każdy klient jest dla mnie ważny i każdy traktowany jest  indywidualnie.

 

2. Czego mam się spodziewać na pierwszej wizycie w Poradni Żywieniowej?


Na pierwszej wizycie przeprowadzę z Tobą wywiad, który jest niezbędny przy opracowaniu najlepszego dla Ciebie modelu odżywiania. Pytania będą dotyczyły m.in. Twojego stylu życia, rodzaju wykonywanej pracy, przyjmowanych leków, preferencji kulinarnych. Podczas tej wizyty (i na każdej kolejnej) będziesz miał możliwość skontrolować swoją masę ciała.

W czasie każdego spotkania staram się motywować swoich klientów do działania. Każda wizyta mimo jej stałych punktów przebiega indywidualnie i zależy od problemu.

 

3. Jak należy przygotować się do wizyty?


Jeśli w ciągu ostatnich 3 miesięcy robiłeś sobie jakiekolwiek badania, możesz przynieść ze sobą wyniki. Jeśli przyjmujesz leki, zabierz ze sobą opakowania po nich wraz z ulotkami. Poza tym nie musisz się szczególnie przygotowywać. Wystarczy pozytywne nastawienie :)

 

4. W jakich odstępach czasowych odbywają się wizyty kontrolne?

 

Na ogół wizyty odbywają się raz/ dwa razy w miesiącu i jest to uzależnione od problemu. Niektóre osoby potrzebują częstszych spotkań, gdyż bardziej ich to motywuje w trzymaniu się ustalonych wcześniej założeń.

 

5. Jakie efekty mogę osiągnąć?

 

Jest to sprawa niezwykle indywidualna. Moim zadaniem jest nie tylko to, byś zmniejszył swoją masę ciała, ale przede wszystkim to, byś był zdrowym człowiekiem. Jeśli miałbyś chudnąć, a jednocześnie tracić choć 1% swojego zdrowia - nie wchodzę w to. Brak tego jednego procenta mógłby bowiem w przyszłości przyczynić się do wystąpienia u Ciebie jakiejś choroby. Dlatego tak ważne jest dla mnie niesienie pomocy wszechstronnej - bezpiecznego chudnięcia z osiągnięciem pełni zdrowia i dobrego samopoczucia.

Najrozsądniej jest chudnąć 2-3 kg miesięcznie. Wówczas nie grozi Ci efekt jo-jo. Poza tym, warto pamiętać, że niektóre osoby chudną z początku dość szybko, później nieco wolniej. Bywa, że jest na odwrót. Dlatego trzeba dać organizmowi czas na dostosowanie się do zmian w jego własnym tempie.

Często w trakcie spotkań z klientami, zwracam ich uwagę na fakt, że zrzucanie zbędnych kilogramów stanowi zawsze efekt uboczny zdrowego stylu życia. Nadmierna masa ciała nie jest przecież stanem prawidłowym. Zatem jesli człowiek zaczyna dbać o swoje zdrowie, odżywia się lepiej, więcej się rusza, to nieodłącznym skutkiem tego będzie zmniejszenie masy ciała.
Nie warto się więc "spinać" na drodze do chudnięcia, tylko właśnie lepiej się rozluźnić i cieszyć każdym dniem, kiedy można dbać o siebie.

 

6. Czy jadłospisy, które układasz są restrykcyjne?

 

Zawsze byłam i będę temu przeciwna. Stosując dietę mało urozmaiconą, jednoskładnikową, o mocno okrojonej wartości energetycznej z góry skazujesz się na porażkę. Nie warto nawet zaczynać, bo szkoda czasu i nerwów. Już dawno udowodniono, że mocne cięcie kalorii w pożywieniu nie daje dobrych efektów, gdyż spada przemiana materii i po zakończeniu takiej diety kilogramy szybko przybywają (często z nawiązką).

Jadłospisy, które układam są przyjemne w stosowaniu, potrawy nie są czasochłonne ani trudne w przygotowaniu, nie zawierają produktów wyszukanych i trudnodostępnych. Staram się również tak je układać, by cała rodzina mogła zjeść ten sam obiad, co bardzo ułatwia sprawę.

 

7. Jeśli nie lubię jeść jakiejś potrawy, to czy będę musiał ją jeść, bo jest zdrowa?

 

Nie mam prawa ani nawet chęci nikogo do niczego zmuszać. Każdy z nas ma inne preferencje kulinarne i inaczej reaguje na pewne smaki. Mało tego, niektóre organizmy wręcz odrzucają pewne rodzaje pożywienia (np. mleko, ryby, orzechy, cytrusy) i trzeba to uwzględnić. Oczywiście może być tak, że czegoś "nie lubisz", ponieważ nigdy się w Twoim domu tego nie jadało. Dlatego warto spróbować nauczyć się jeść pewne potrawy czy produkty, ale nic na siłę i tylko wtedy, gdyż czujesz taką potrzebę.

 

8. Czy otrzymam jadłospis już na pierwszej wizycie?

 

W mojej poradni wszystkie usługi świadczone są profesjonalnie. Jeśli jadłospis ma być indywidualnie opracowany, doradca żywieniowy musi mieć odpowiednią ilość czasu na jego sporządzenie. Być może są poradnie w Polsce, w których otrzymuje się jadłospis od ręki, lecz tego typu praktyki są według mnie niedopuszczalne i ja osobiście nie skorzystałabym z usług takiej firmy.

 

9. Czy osoby, które dużo pracują lub są ciągle w trasie, będą w stanie stosować opracowaną przez Ciebie dietę?

 

Owszem. Jestem przekonana, że KAŻDY człowiek może osiągnąć założone cele, jeśli ma dobrą motywację i potrzebę osiągnięcia tych celów. Wyjątkiem są osoby chore, których choroba lub przyjmowane leki mocno utrudniają pozbywanie się tkanki tłuszczowej z organizmu (są to jednak rzadsze przypadki). Każdej osobie opracowuję taki jadłospis, który będzie uwzględniał jego styl życia. Dlatego jeśli człowiek dużo podróżuje służbowo, będzie miał dostosowany jadłospis do takiego właśnie trybu życia (posiłki są skomponowane nieco inaczej niż dla osoby, która spędza dużo czasu w domu).

 

10. Czy Twoja firma może pochwalić się większymi osiągnięciami?

 

Oczywiście. Jest ich wiele i długo by pisać, ale dla wzmocnienia Twojej motywacji podam kilka przykładów:

- kobieta 32 lata, ważąca 123kg, efekt: 27kg mniej w ciągu 11 miesięcy bez efektu jo-jo i co najważniejsze - nadal chudnie będąc jednocześnie zdrowa jak ryba!

- kobieta, 45 lat, ważąca 94kg, efekt: 18kg mniej w ciągu 6 miesięcy bez jo-jo, chudnie nadal, choć już oczywiście wolniej

- chłopiec, 8 lat, ważący 58kg, rezultat: 9kg mniej w ciągu 3 miesięcy, bez jo-jo (nie chudnie ani nie tyje. Teraz rośnie w górę :))

- mężczyzna, lat 35, dobrze opracowany i dopasowany dla niego trening spowodował znaczną poprawę kondycji, spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz uwidocznienie i wzmocnienie mięśni

- kobieta 65 lat, spadek masy ciała o 15kg i utrzymuje ten efekt bezproblemowo już ponad 3 lata.

Opinie o mojej pracy przeczytasz na portalu Znany Lekarz TUTAJ.

Warto wspomnieć jednak, że tak jak każdemu doradcy żywieniowemu, tak i mnie zdarzają się klienci, którzy nie osiągają żadnych efektów, ponieważ oczekują ode mnie rzeczy niemożliwych lub diet-cud. Inaczej wyobrażają sobie tempo chudnięcia (najlepiej, by było to 10kg w dwa tygodnie...), brakuje im cierpliwości i chcą wszystko mieć na teraz.
Jeśli gromadziło się tkankę tłuszczową przez całe lata, to nie spali się jej w miesiąc. Trzeba mieć tego świadomość.

 

11. Czy do EPICENTRUM ZDROWIA mogą przyjść również osoby chcące przybrać na wadze?


Tak. Czasami zdarzają się osoby, które chcą nabrać trochę masy ciała (można by rzec: szczęściarze!) i wtedy odwiedzają mój gabinet prosząc o odpowiednią do ich potrzeb dietę. Mimo wszystko nie jestem zwolenniczką "tycia na siłę".

Rozszerzenie tego tematu możesz przeczytać w jednym z artykułów na moich stronach merytorycznych:
http://dietacwiczeniaodchudzanie.epicentrumzdrowia.pl oraz http://dieta-trening.eu

 

12. Jak długo będę na opracowanej przez Ciebie diecie?

 

Zawsze powtarzam swoim klientom, że jeśli chcą schudnąć i utrzymać szczupłą sylwetkę, prawidłowe odżywianie nie może mieć końca. Nie używajmy słów: „od dziś jestem na diecie i będę na niej przez 2 miesiące”. Jeśli tak zakładasz, przygotuj się na to, że po tych 2 miesiącach zaczniesz odzyskiwać utracone kilogramy. Nie tędy droga.

Moje jadłospisy niosą przede wszystkim walor edukacyjny. Zdrowego stylu życia trzeba się NAUCZYĆ, by stał się nim na zawsze oraz UWIERZYĆ, że jest to dla człowieka ważne.

 

13. Czy jadłospis wymagał będzie stosowania dodatkowo suplementów, leków itp.?

 

Nie. Należy pamiętać, że to nie suplementy są podstawą w utracie masy ciała. Mogą jedynie troszeczkę wzmocnić bądź podtrzymać uzyskany efekt (zależnie od rodzaju suplementu), aczkolwiek obietnice producentów tego typu preparatów bywają na ogół wysoce wątpliwe i przesadzone. Nie istnieją suplementy odchudzające. Spalenie zbędnych kilogramów nastepuje tylko i wyłącznie dzięki prawidłowemu odżywianiu się i spalaniu kalorii poprzez ruch. Innej drogi nie ma, a jeśli nawet kiedyś taka się pojawi, to z pewnością będzie generowała liczne skutki uboczne - co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości.

 

14. Czy jest coś, w czym specjalizujesz się najbardziej, coś szczególnie polecasz bądź czegoś zdecydowanie nie zalecasz?

 

W mojej pracy skupiam się nie tylko na samym jadłospisie, ale staram się zmienić również podejście człowieka do swojego stylu życia. Stąd konieczność ukończenia psychodietetyki, aby jeszcze lepiej zrozumieć jego problemy. na wizytach próbuję motywować moich klientów, zwracać ich uwagę na problemy, jakie moą  się pojawić na drodze do efektów i wskazywać im skuteczne rozwiązania i rady.

Jeśli mowa zaś o zdrowiu, jestem zdecydowaną zwolenniczką alternatywnej (naturalnej) medycyny, dzięki której mozliwe jest wyleczenie się np. z choroby czy usunięcie dolegliwości. Nie zalecam nigdy chemicznych leków w chorobach cywilizacyjnych, gdyż one jedynie maskują objawy, a nie leczą. Poruszałam ten temat w serii moich artykułów na blogu Zadziałaj dla siebie.

Nie jestem zwolenniczką wchodzenia w cokolwiek tylko dlatego, że jakaś grupa ludzi twierdzi, że to jedyna słuszna droga. Podążam za swoją intuicją, bo sądze, że to nalepsze rozwiązanie. I tak też sugeruję ludziom, których spotykam - aby uwierzyli przede wszystkim sobie.

 

 

 

© Prawo autorskie do strony posiada dieta-trening.eu
Wszelkie prawa zastrzeżone.